Wygodne łóżko kontynentalne ze sprężynami.

Pierwsze łóżka kontynentalne pojawiły się Ameryce jeszcze w XIX wieku. Ideą konstruktorów było stworzenie łóżka, które oddzieli materac od podłogi dając tym samym wyższy standard higieny. Niestety rozwiązanie to nie rozpowszechniło się w Europie, gdzie od lat 50-tych, królują łóżka ze stelażem, które – szczególnie pod względem wygody – zdecydowanie ustępują łóżkom kontynentalnym.

Łóżka kontynentalne czy ze stelażem?

W Polsce najbardziej popularne są łóżka wykonane ze stelaża, na którym położone są listewki połączone taśmą. Taka konstrukcja stanowi podstawę dla materaca. Niestety rozwiązanie to posiada swoje wady. Konstrukcja często nie jest stabilna, może się kiwać i skrzypieć. Zdarza się, że wkręty nie są wystarczająco ukryte, co nie jest atrakcyjne wizualnie. Połączone taśmą listewki nie gwarantują podstawy dla materaca na całej jego powierzchni, a do tego są twarde, przez co wskaźnik komfortu nie jest najwyższy. Inaczej jest w przypadku łóżek kontynentalnych. Ich wysoka jakość wykonania i myśl konstrukcyjna sprawiają, że są to łóżka najczęściej wybierane przez właścicieli pięciogwiazdkowych hoteli.

Tradycyjne łóżko ze stelażem

Zalety łóżek kontynentalnych:

  • skrzynia na materac – w przeciwieństwie do stelaża zapewnia solidną podstawę na całej powierzchni,
  • optymalna wysokość – materac znajduje się na wysokości około 50 do 70 cm nad podłogą, dzięki czemu zarówno ścielenie, jak i wstawanie z łóżka jest wygodniejsze,
  • wygoda – wysokiej jakości materac i toper są gwarancją komfortu.

Dowiedz się więcej: http://lozkaboxspring.pl/lozka-kontynentalne-z-wezglowiem-co-warto-wiedziec/

Jak rozpoznać łóżko kontynentalne?

W konsekwencji ciągle rosnącego trendu pojawia się wiele firm, które chcą sprzedać swoje meble na fali popularności łóżek kontynentalnych – a niestety takimi nie są. Dlatego przed każdym zakupem należy dokładnie sprawdzić budowę łóżka, które chcemy kupić.

Konstrukcja łóżka typu boxspring

Konstrukcja powinna składać się z:

  • skrzyni ze sprężynami,
  • materaca strefowego,
  • wierzchniej nakładki na materac (toper).

Jeżeli skrzynia jest pusta w środku niestety mamy do czynienia z meblem, który łóżkiem kontynentalnym nie jest.

Jak dbać o łóżko kontynentalne?

Łóżka kontynentalne są bardzo trwałe, ale trzeba o nie dbać jak o każdy inny mebel. Materac należy regularnie odwracać. W przypadku nowego materaca należy te czynność wykonywać przynajmniej raz w miesiącu. Po upływie sześciu miesięcy wystarczy robić to trzy lub cztery razy w roku.

Zaleca się wymieniać materac co dziesięć lub dwanaście lat. Toper ma krótszą żywotność i z reguły wymienia się go co pięć lat.

Zobacz ŁÓŻKA KONTYNENTALNE w naszej ofercie: http://www.aaaameble.pl/lozka-boxspring