Jakie łóżko do sypialni wybrać – drewniane czy tapicerowane?

Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni – decydując się na jego zakup z pewnością masz bardzo wiele wątpliwości. Zdecydować się na drewniane czy tapicerowane łóżko? Jaki kolor wybrać? Kupić łóżko z materacem czy bez? Bez obaw – postaramy się odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania.

Łóżko drewniane czy tapicerowane

Łóżko drewniane dobrze prezentuje się w minimalistycznych wnętrzach i w sypialniach utrzymanych w skandynawskim stylu. Pamiętaj, by kupując łóżko zwrócić uwagę na solidność wykonania – drewniane łóżka muszą być zrobione z dobrych gatunków drewna i powinny być zabezpieczone wysokiej jakości środkiem do drewna. Niestety, drewniane łóżka po pewnym czasie tracą swoje walory estetyczne, drewno może się przebarwiać, lakier odpryskiwać. Decydując się na drewniane łóżko musisz wziąć pod uwagę konieczność jego regularnej konserwacji.

Tapicerowane łóżka to z kolei świetna propozycja dla osób ceniących luksusowe i eleganckie wnętrza. Możesz wybrać tapicerkę z ekoskóry lub trwałego materiału. Wybierając tapicerowane łóżko do sypialni warto zdecydować się na model z wysokim wezgłowiem, który nie tylko podnosi walory estetyczne wnętrza, ale również chroni ścianę za łóżkiem przed zabrudzeniami i ułatwia zajęcie wygodnej pozycji.

Poznaj wszystkie ZALETY ŁÓŻEK KONTYNENTALNYCH http://www.aaaameble.pl/nowoczesne-mebloscianki/lozko-kontynentalne-komfort-piekno-i-wygoda/

Łóżka tapicerowane są łatwe w utrzymaniu w czystości. Dobrej jakości tapicerka nie pochłania kurzu ani brudu, a każdą plamę można szybko usunąć używając chusteczek nawilżonych lub środków do czyszczenia materiałów.

Tapicerowane łóżka do sypialni

Łóżko z materacem – na co zwrócić uwagę?

Łóżko musi być nie tylko eleganckie – przede wszystkim powinno gwarantować zdrowy sen i komfortowy wypoczynek. Warto zdecydować się na łóżko wyposażone w nowoczesny materac strefowy, umieszczony na specjalnej skrzyni ze sprężynami. Specjalnie ukształtowane strefy zapewniają całej sylwetce dobre wsparcie, dzięki czemu każdego dnia obudzisz się wypoczęty i odprężony.

Budowa łóżka kontynentalnego

Opcją dla najbardziej wymagających osób jest  łóżko kontynentalne, dodatkowo wyposażone w cienki materac – ta wierzchnia nakładka, wykonana z termoelastycznej pianki, dodatkowo podnosi komfort snu i odpoczynku.

Sprawdź ceny ŁÓŻEK DO SYPIALNI http://www.aaaameble.pl/lozka-boxspring

Łóżko tapicerowane w sypialni

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz