Łóżka z wezgłowiem – wyjątkowe modele do wyjątkowej sypialni

Łóżka z wysokim zagłówkiem

Dzisiaj przedstawimy ci najciekawsze modele łóżek takiej wielkości – nasz poradnik ułatwi ci podjęcie właściwej decyzji i stworzenie wymarzonej sypialni, w której odpocznie nie tylko twoje ciało, ale i umysł.

Łóżka kontynentalne do sypialni

Co to jest łóżko kontynentalne? To takie, które jest nieco wyższe niż tradycyjne łóżko – powierzchnia spania znajduje się ok. 60-70 cm. Różni się również budową, ponieważ zamiast ramy ma drewnianą skrzynię ze sprężynami (jej zadaniem jest dźwiganie materaca), na którym umieszczone są dwa materace: właściwy i cienka nakładka. Skrzynia, materac i wysokie wezgłowie są obite estetyczną i wytrzymałą tkaniną lub elegancką ekoskórą (wezgłowie zazwyczaj jest pikowane).

Przejdź do sklepu, zobacz wszystkie łóżka kontynentalne Boxspring: https://www.aaaameble.pl/lozka-boxspring

Budowa łóżka kontynentalnego:

  • boxspring – skrzynia ze sprężynami bonnelowymi (obłożonymi specjalnym materiałem izolującym),
  • materac właściwy – specjalny materac zbudowany z 7 stref o zróżnicowanej twardości (zapewniający ciału idealne wsparcie),
  • nakładka wierzchnia – cienki materac wykonany z pianki termoelastycznej (dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem temperatury), który podnosi komfort wypoczynku, zapewnia wsparcie dla kręgosłupa, wyrównuje powierzchnię spania, pomaga zachować czystość i higienę.
  • wysoki zagłówek – wezgłowie nie tylko podnosi walory estetyczne, ale również umożliwia zajęcie wygodnej pozycji siedzącej i chroni ścianę przed zabrudzeniami.

Poznaj wszystkie zalety łóżek kontynentalnych: https://www.aaaameble.pl/nowoczesne-mebloscianki/zalety-wysokich-lozek-do-sypialni/

Skrzynia ze sprężynami i materac łóżka Boxspring

Łóżko kontynentalne Boxspring – budowa

Łóżka z wysokim wezgłowiem – aranżacje sypialni

Jedną z głównych zasad projektowania wnętrz jest wyznaczenie jednego elementu dominującego i aranżowanie całego pomieszczenia w oparciu o ten właśnie punkt. Zazwyczaj jest to mocna i wyrazista ściana (nietypowy kolor, tapeta lub faktura) lub mebel. W aranżacjach sypialni zazwyczaj jest to łóżko, dlatego jeśli chcesz stworzyć wnętrze zgodnie z założeniami – wybierz łóżko z tapicerowanym wysokim wezgłowiem.

Tapicerowany zagłówek łóżek kontynentalnych skupia wzrok i przyciąga uwagę. W zależności od stylu, w jakim chcesz mieć urządzoną sypialnię, wybierz odpowiednie wezgłowie – proste, minimalistyczne lub z ciekawie pikowane.

Szukasz inspiracji? Zainteresuje cię również artykuł „3 pomysły na elegancją sypialnię” https://www.aaaameble.pl/nowoczesne-mebloscianki/3-pomysly-na-elegancka-sypialnie/

Jasne łóżka kontynentalne, w łagodnych barwach lub białe świetnie sprawdzą się w sypialniach osób lubiących wnętrza nawiązujące do natury, przyrody. Idealnie komponują się z dodatkami w odcieniach brązu, zieleni czy beżu, dlatego doskonale odnajdują się w stylu skandynawskim lub minimalistycznym. Jasna tapicerka stanowi świetne tło dla dodatków wykonanych z naturalnych materiałów.

Zobacz modne modele łóżek kontynentalnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – kliknij w zdjęcie.

Białe łóżko kontynentalne

Białe łóżko kontynentalne Boxspring Cena: 3298, 00 zł + DARMOWA DOSTAWA

Łóżka w ciemnych kolorach, czarne lub w odcieniu gorzkiej czekolady to krok w stronę nowoczesności i zazwyczaj znaleźć je można w aranżacjach modernistycznych, glamour. Czarny kolor stanowi mocny akcent, dlatego z rozwagą należy dobrać kolor ścian, dekoracji i innych mebli, aby całość nie była zbyt przytłaczająca.

Łóżko kontynentalne w sypialni

Łóżko do sypialni Cena: 2899,00 zł + DARMOWA DOSTAWA

Łóżko z wysokim wezgłowiem

Łóżko Boxspring model 996 Cena: 3488,00 zł + DARMOWA DOSTAWA