Łóżko tapicerowane w słonecznej sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym nie tylko śpimy, ale również spędzamy czas relaksu. To dla tego wiele osób umieszcza tu telewizor i podręczną biblioteczkę z książkami. Może być to również pomieszczenie, w którym znajdzie się toaletka z przyborami do wykonywania makijażu lub miejsce przeznaczone do pracy. To typowe rozwiązanie dla mniejszych mieszkań, w których nie ma miejsca na oddzielenie tego typu przestrzeni. Łóżko do sypialni sąsiaduje tu z biurkiem. W takim wypadku najlepiej postawić na jasne kolory, które rozświetlą pomieszczenie i dodadzą energii.

Białe łóżko

Choć może wydawać się niepraktyczne, białe łóżko kontynentalne potrafi rewelacyjnie powiększyć przestrzeń. Zwłaszcza, gdy ma wysoki zagłówek, który przyciąga wzrok. Jeżeli boisz się, że białe obicie szybko ulegnie zabrudzeniu, postaw na model, który zminimalizuje to ryzyko. Łóżko boxspring Klara posiada dolną część pokrytą imitacją drewna. Nawet jeżeli się pobrudzi, bez problemu wyczyścisz ją z pomocą wilgotnej szmatki. Podobnie jest z modelem Wood, który ma taką samą obwódkę wokół zagłówka.

Łóżko z obiciem

W słonecznej sypialni warto postawić na jasne, żywe kolory. Nasze łóżka sypialniane tapicerowane możemy wykonać w ponad 130 kolorach. Masz zatem wiele możliwości wyboru. Możesz także zdecydować się na kilka rodzajów pokrycia: zamsz, eko skórę, a może płótno. Zanim dokonasz wyboru, zaplanuj, jak będą wyglądać pozostałe elementy w sypialni – meble, zasłony, pościel. Czasem lepiej postawić na łóżko z nagłówkiem w neutralnym kolorze i dobrać do niego wyraziste dodatki.

Łoże małżeńskie

Jeżeli projektujesz sypialnię małżeńską, musisz uwzględnić potrzeby dwóch osób. Tapicerowane łóżka do sypialni warto wyposażyć w pasujące szafki nocne. Są praktyczne, jeżeli potrzebujesz mieć pod ręką szklankę wody, książkę czy inne drobiazgi. Łóżka małżeńskie mają zwykle największe rozmiary. W jasnej sypialni postaw na stonowane kolory i koniecznie weź pod uwagę zdanie swojej drugiej połówki.