ŁÓŻKA BOXSPRING

EKSKLUZYWNE ŁÓŻKA DO SYPIALNI POLSKIEJ PRODUKCJI

Bez kategorii

Sypialnia nastolatka: 4 kroki, by dobrze ją urządzić

Sypialnia nastolatka: 4 kroki, by dobrze ją urządzić

Masz w domu nastolatka, który przechodzi okres młodzieńczego buntu lub zmiany upodobań w stylu ubierania i rzecz, które mu się podobają? Najwyższy czas podejść do niego poważnie, zapewnić mu prywatność i spełnić marzenia o własnym pokoju. Sypialnia nastolatka to miejsce jego schronienia, a także przestrzeń, w której może wyrazić siebie. Dlatego bardzo ważne jest, by wystrój pokoju podążał za młodzieżowym stylem. Jak to zrobić? Sprawdź!

Krok 1. Odpowiednie kolory

Niestety, ale nastoletnie dzieci najczęściej wychodzą z ram koloru różowego i błękitnego. Pojawia się więc pytanie: „Jakiego koloru użyć?”. Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Niektóre z nich lubią żywe odcienie i kolorystykę całego pomieszczenia utrzymaną w jasnych barwach. Inne wyznają zasadę, że „im więcej czerni, tym lepiej”. Rodzice zwykle boją się, gdy dzieci mówią o kolorze czarnym w sypialni, ale niepotrzebnie.

Czerń może być bardzo elegancko wykorzystana w różnych środowiskach, w tym w pokoju nastolatków. Możesz pomalować farbą tablicową lub magnetyczną w takim kolorze ścianę za biurkiem. Wówczas młody człowiek zyska dodatkową przestrzeń do indywidualnej aranżacji. Oczywiście żywe kolory również są mile widziane w sypialni nastolatka. Wprowadzają radość i pozytywną energię. Możesz zdecydować się na białe ściany i zastosować kolory w przedmiotach dekoracyjnych, meblach i pościeli.

Krok 2. Wygodne łóżko

W tym pokoju nie może zabraknąć łóżka do sypialni. Do niedawna królowały w nim pojedyncze miejsca do spania. Teraz podwójne łóżko w pokoju nastolatka to standard. Wszystko po to, by zapewnić mu większy komfort.

Projekty wnętrz stawiają na pierwszym miejscu na tapicerowane łóżka boxspring z pojemnikiem na pościel. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ:

  • jest wygodne;
  • zapewnia odpowiednią przestrzeń do snu, relaksu, a nawet do nauki w pozycji siedzącej;
  • ma dodatkowe miejsce do przechowywania pościeli, koca itp.;
  • wygląda bardzo estetycznie i nowocześnie;
  • można je zamówić w dowolnym kolorze tapicerki.

Krok 3. Miejsce do nauki i przechowywania

W sypialni nastolatka powinien być kącik przeznaczony do nauki. Dobrze zorganizowany obszar z wystarczającą przestrzenią będzie nawet zachęcał, by z niego skorzystać. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie miejsca w rogu pokoju, gdzie stanie narożne biurko, wygodny fotel i zawisną półki na książki. Dobrze jest, gdy ten obszar znajduje się przy oknie. Wówczas będzie to miejsce widne i wizualnie większe.

Ponadto pokój nastolatków to przestrzeń, w której nie może zabraknąć miejsca do przechowywania ubrań, gadżetów i pamiątek. Dlatego warto zainwestować w rzeczy, które z łatwością pomogą utrzymać porządek w pomieszczeniu. Niech to będą półki, komody z szufladami, pudełka do porządkowania i wieszaki na ubrania. Pamiętaj, by meble użyte do aranżacji sypialni nastolatka współgrały ze stylem dekoracji wybranym dla tego pomieszczenia.

Krok 4. Wyróżniające detale

Każdy nastolatek ma jakieś zainteresowania, swojego idola, rzeczy, które lubi. Warto więc wkomponować w sypialnię detale, które podkreślą, że to właśnie jego prywatna przestrzeń. Mogą to być zdjęcia flag lub widoków z kraju, do którego dziecko chciałoby wyruszyć lub plakaty w ulubionym zespołem, piosenkarzem czy YouTuberem.

Teraz gdy już wiesz, jak urządzić sypialnię dla nastolatka, możesz przystąpić do działania!

Udostępnij

O autorze