ŁÓŻKA BOXSPRING

EKSKLUZYWNE ŁÓŻKA DO SYPIALNI POLSKIEJ PRODUKCJI

Łóżka BoxspringŁóżka do sypialni

Sypialnia w stylu śródziemnomorskim – jakie łóżko wybrać?

Sypialnia w stylu śródziemnomorskim – jakie łóżko wybrać?

Swobodny i przyjazny, subtelny i romantyczny: tak można opisać styl, który nadaje śródziemnomorski klimat wnętrzom nawet najbardziej oddalonym od południa Europy. Dziś nadmorski powiew świeżości możesz wprowadzić także w swojej sypialni. Wystarczą odpowiednie dodatki i meble, a zwłaszcza łóżko. Dowiedz się, jakie wybrać, by stworzyć śródziemnomorski klimat w tym pomieszczeniu.

Czym wyróżnia się styl śródziemnomorski?

Styl śródziemnomorski nawiązuje do stylistyki południowej Grecji, Włoch i Hiszpanii. Region ten słynie z turkusowych wód, jasnych, słonecznych dni oraz świeżych produktów i kwiatów, które znajdują odzwierciedlenie w nadmorskim klimacie. Każdy kraj używa określonych kolorów, tkanin, tekstur i materiałów, na które wpływ ma jego kultura. Jednak wszystkie zazwyczaj trzymają się podłóg drewnianych lub kamiennych, pastelowych kolorów oraz prostych mebli.

Główną cechą wnętrz w stylu śródziemnomorskim jest to, że wprowadzają naturę do domu. Każdy element jest starannie dobrany, aby łączyć otoczenie wewnętrzne z zewnętrznym. Dlatego jest dużo drewna, organicznych tkanin i świeżych kolorów, które definiują nadmorski klimat.

Jak urządzić sypialnię w nadmorskim stylu?

Przestrzeń sypialni w stylu śródziemnomorskim musi zapewnić spokój i relaks. Dlatego dużą wagę przywiązuje się do koloru ścian, doboru mebli i dekoracji. Typowe barwy to niebieski, biały i beżowy w różnych odcieniach. Również różowy, żółty i zielony. Te kolory reprezentują środowisko naturalne: morze, piasek plaży i błękit nieba. Beże są szeroko stosowane w tekstyliach, takich jak dywany czy pościel, narzuty lub ozdobne poduszki. Niebieski stosuje się w elementach konstrukcyjnych takich jak ściany oraz tapicerowanych meblach.

Jednym z najbardziej tradycyjnych aspektów stylu śródziemnomorskiego są drewniane belki na suficie, najlepiej w białym kolorze. W oknach głównym bohaterem jest światło, dlatego nie zasłania się ich ciężkimi zasłonami. Najczęściej stosuje się drewniane żaluzje. W dodatkach dominują naturalne materiały. Mile widziane są przedmioty, takie jak lampy rattanowe, wiklinowe kosze do przechowywania, drewniane ramy luster, dywaniki z juty itp.

Jakie łóżko do sypialni w śródziemnomorskim klimacie?

Meble do sypialni w stylu śródziemnomorskim są naturalne i proste, zazwyczaj niskie, solidne i drewniane, najlepiej w jasnych kolorach. Natomiast łóżko może wyglądać inaczej i stać się centralnym punktem tego pomieszczenia.

W naszej ofercie znajdziesz przepiękny model łóżka do sypialni Boxspring Blue Ocean. Jego stylistyka i niebieska tapicerka nawiązują do nadmorskich klimatów. Wysokie wezgłowie pozwala wygodnie usiąść na łóżku i  spędzić miłe chwile podczas czytania książki. Możesz zamówić ten model w wersji tapicerowanej plecionką. Wówczas jeszcze lepiej wpisze się w styl śródziemnomorski.

Łóżko Boxspring BLUE OCEAN

Pamiętaj, żeby łóżko było:

  • wysokie,
  • tapicerowane,
  • w nadmorskiej kolorystyce,
  • najlepiej z pojemnikiem na pościel, który posłuży za dodatkowe miejsce do przechowywania.

Zainspiruj się naszymi wskazówkami i stwórz swoją własną oazę śródziemnomorskiego klimatu w sypialni.

Udostępnij

O autorze