Szafki nocne – praktyczny i elegancki dodatek do łóżka

Szafki nocne

Stoliki i szafki nocne to nie tylko praktyczne meble i dodatek do łóżka, ale również piękne uzupełnienie i dekoracja sypialni. Ich wybór często traktowany jest po macoszemu, a to błąd – dobrze dobrane do modelu łóżka, piękne szafki nocne mogą być prawdziwą wisienką na torcie aranżacji.

Jakie szafki nocne wybrać? Przede wszystkim takie, które pasują do łóżka i charakteru twojej sypialni. Muszą być również funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu w czystości, pozwalające zachować porządek i przechować wszystkie drobne, najpotrzebniejsze rzeczy, które chcesz mieć pod ręką wieczorem czy w nocy (okulary do czytania, lekarstwa, telefon).

Wybierając szafki nocne pamiętaj, że powinny być wykonane z solidnych materiałów, aby były odporne na uszkodzenia mechaniczne (np. kopnięcia, zadrapania). Warto wybrać modele wyposażone w szklane nakładki, które zabezpieczają blaty przed rozlanymi napojami czy zarysowaniami.

Łóżko z wezgłowiem i szafka nocna

Tapicerowane łóżko i szafka nocna z szufladami

Jakie szafki nocne do łóżka tapicerowanego wybrać?

Łóżka kontynentalne to modele tapicerowane i z wysokim, pikowanym wezgłowiem. Z roku na rok ich miłośników przybywa, głównie ze względu na ich dwie cechy: piękny wygląd i wygodę. Strefowy materac sprężynowy gwarantuje zdrowy sen przez wiele lat (wysoka jakość i specjalny projekt sprawia, że materac nie deformuje się nawet pod większym ciężarem). Łóżka kontynentalne kojarzą się z luksusowymi hotelami, apartamentami – są niezwykle eleganckie i luksusowe.

Łóżko kontynentalne i szafki nocne

Białe łóżko tapicerowane w zestawie z szafkami nocnymi

Sprawdź ceny łóżek kontynentalnych: https://www.aaaameble.pl/lozka-boxspring

Jakie szafki pasują do łóżka tapicerowanego? To pytanie bardzo często zadawane jest na forach internetowych. Odpowiadamy: oczywiście tapicerowane! To sposób na stworzenie pięknego kompletu mebli sypialnianych i zapewnienie sobie idealnych warunków do codziennego relaksu i wypoczynku.

Szafki nocne tapicerowane tkaniną

Szafki nocne tapicerowane tkaniną

Szafki nocne ekoskóra

Szafki nocne z obiciem z ekoskóry