ŁÓŻKA BOXSPRING

EKSKLUZYWNE ŁÓŻKA DO SYPIALNI POLSKIEJ PRODUKCJI

Bez kategorii

Tapicerowane łóżko z pojemnikiem – jak dbać o jego czystość?

Tapicerowane łóżko z pojemnikiem – jak dbać o jego czystość?

Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni. W ostatnim czasie zdecydowaną popularnością cieszą się modele tapicerowane z dodatkowym pojemnikiem na pościel. Niestety, są one bardziej podatne na gromadzenie zanieczyszczeń, więc warto wiedzieć, jak dbać o ich czystość. Odkryj kilka wskazówek, które pozwolą Ci cieszyć się snem i odpoczynkiem w czystym łóżku.

Dlaczego trzeba czyścić łóżko?

Możesz się zastanawiać, dlaczego musisz czyścić łóżko. Czy nie wystarczyłaby po prostu zmiana pościeli? Cóż, odpowiedź brzmi nie. Zwłaszcza, jeśli pod stelażem znajduje się pojemnik na pościel. W skrzyni może gromadzić się kurz, a ewentualna wilgoć może doprowadzić do powstania pleśni oraz namnażania się bakterii i grzybów.

Łóżko jako całość to nie tylko skrzynia i materac, ale także tapicerowany zagłówek. Służy on do leżenia i odpoczynku, rozmowy z partnerem w nocy, czytania książki, oglądania filmu. Sprawia, że ​​otoczenie sypialni jest o wiele bardziej komfortowe i przytulne. Jednak z biegiem czasu wezgłowie staje się brudne, poplamione i tworzy się na nim prawdziwa oaza dla roztoczy, bakterii i grzybów. Takie środowisko nie sprzyja zdrowemu snu.

Jak czyścić łóżko z pojemnikiem?

Łóżko z pojemnikiem zacznij czyścić od dołu, czyli od skrzyni na pościel. Wyjmij z niej wszystko, co przechowujesz i dokładnie odkurz odkurzaczem. Wnętrze możesz przetrzeć lekko wilgotną ściereczką namoczoną w roztworze wody i octu (750 ml wody + 250 ml octu). Taka mieszanka działa antybakteryjnie, dezynfekuje, czyści i odświeża powierzchnię. Pamiętaj, żeby nie zamykać pojemnika aż do całkowitego wyschnięcia. Warto też otworzyć okno i pozwolić, by zapach octu wyparował.

Jak wyczyścić tapicerowane łóżko?

Zagłówki tapicerowane produkowane są z kilku różnych materiałów. Są to zazwyczaj tkaniny tapicerskie o zwiększonej wytrzymałości i nieprzepuszczalności płynów. Musisz pamiętać, że niektóre tkaniny są bardzo wrażliwe na działanie środków czyszczących, dlatego lepiej zastosować delikatniejsze metody. Mimo to zawsze przed czyszczeniem wykonaj próbę. Nanieś używaną mieszankę na niewidoczne miejsce tkaniny i zobaczy, czy nie pozostaną na niej ślady odbarwień.

Aby wyczyścić z zabrudzeń i zdezynfekować tapicerowane łóżko wymieszaj pół szklanki białego octu, litr wody i dwie łyżeczki sody oczyszczonej. Spryskaj odkurzone wezgłowie i pozostałe elementy tapicerowane roztworem i wetrzyj go za pomocą czystej, suchej szmatki lub szczotki z miękkim włosiem. Następnie przetrzyj wilgotną ściereczką, żeby usunąć nadmiar środka, a na koniec suchą szmatką. Możesz również ponownie odkurzyć tapicerkę. Poczekaj, aż łóżko dobrze wyschnie i dopiero wtedy połóż na nim materac i pościel.

Tak przygotowanym roztworem możesz wyczyścić również plamy i zabrudzenia na materacu. W przypadku łóżek tapicerowanych warto też wykorzystać moc parownicy do ubrań. Urządzenie wykorzystuje do wytworzenia pary wodę o wysokiej temperaturze oraz czyści i dezynfekuje wszystkie tapicerowane meble.

Pamiętaj, że dokładne czyszczenie łóżka nie musi być wykonywane codziennie. Jednak warto przeprowadzać je regularnie. Wówczas zapobiega gromadzeniu się kurzu i zarazków, a także poprawia jakość snu.

Udostępnij

O autorze