Wygodne łóżko – czyli jakie? Sprawdź, zanim kupisz!

Łóżko kontynentalne

Łóżko idealne to takie, które zapewnia maksymalny komfort wypoczynku i zdrowy sen bez obciążania kręgosłupa. Najwygodniejsze łóżka to takie, na których śpi się wygodnie i przyjemnie wypoczywa z dobrą książką i kubkiem herbaty. Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do sypialni radzi ekspert AAAA Meble.

Wygodny materac to nie wszystko

Materac to najważniejszy element łóżka i nie warto na nim oszczędzać. Piankowe materace nie sprawdzą się na dłuższą metę, dlatego wybierz łóżko z materacem sprężynowym. Najlepszą opcją jest duże łóżko do sypialni wyposażone w materac strefowy.

Łóżko kontynentalne składa się z solidnej skrzyni ze sprężynami Boxspring, na której znajduje się nowoczesny materac. Siedem specjalnie ukształtowanych stref materaca zapewnia zdrowy sen bez obciążenia kręgosłupa. Ciężar ciała rozkłada się równomiernie na jego powierzchni, a sylwetka ma idealne wsparcie.

Taka konstrukcja łóżka gwarantuje nie tylko zdrowy sen, po którym obudzisz się wypoczęty i zrelaksowany, ale również długą żywotność (materac jest dźwigany przez solidną skrzynię, w związku z czym nie odkształca się i nie wgniata).

Przeczytaj również artykuł ŁÓŻKA KONTYNENTALNE – KOMFORT, PIĘKNO I WYGODA http://www.aaaameble.pl/nowoczesne-mebloscianki/lozko-kontynentalne-komfort-piekno-i-wygoda/

Wygodny materac

Wysokość łóżka – wygodne wstawanie

Wybierając łóżko do sypialni zwróć uwagę nie tylko na jego konstrukcję i jakość materaca, ale również – wysokość. Dlaczego to jest tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że wysokie łóżka są najwygodniejsze – ułatwiają zmianę pozycji ciała z poziomej na pionową (i odwrotnie), co jest ważne zwłaszcza dla seniorów i osób z problemami zdrowotnymi.

Wysokie łóżka kontynentalne mają materac znajdujący się ok. 60 – 70 cm powyżej podłogi, dlatego zalecane są również dla alergików, ponieważ spanie na wysokim łóżku zmniejsza ilość zawirowań kurzu.

Piękno i elegancja – wygląd też ma znaczenie!

Nie jest tajemnicą, że najlepiej odpoczywa się w pięknym otoczeniu. Sypialnia powinna więc być urządzona z największą troską o szczegóły, które będą cieszyły oko i pozwolą się całkowicie zrelaksować. Wybierając łóżko do sypialni należy zwrócić uwagę również na jego walory estetyczne.

Łóżka kontynentalne wyróżnia niebanalny i wyjątkowo elegancki design. Piękne wezgłowie i estetyczna tapicerka łóżka sprawiają, że pomieszczenie prezentuje się niczym z okładki najnowszego numeru magazynu wnętrzarskiego. Kolor łóżka powinno się dopasować do pomysłu na aranżację sypialni, a wszystkie dodatki i dekoracje dobrać w taki sposób, by stanowiły spójną i harmonijną całość.

Zobacz wszystkie ŁÓŻKA KONTYNENTALNE http://www.aaaameble.pl/lozka-boxspring

Łóżko kontynentalne z wezgłowiem

Zapisz

Zapisz